A może matura w Hiszpanii?

Szkoła hiszpańska dla licealisty

Osoby, które znają język hiszpański, są zazwyczaj miłośnikami specyficznej kultury hiszpańskiej. Nauka w Hiszpanii jest dla wielu bardzo kuszącą możliwością. MadrytBarcelona czy Sewilla – najbardziej znane miasta oferują możliwość nauki dla uczniów z zagranicy.

Barcelona – miasto zabytków

Uczniom, którzy decydują się na naukę w Katalonii, polecane są szkoły z programem, w którym znajduje się matura międzynarodowa. Powodem jest to, że wiele szkół posługuje się lokalnym językiem katalońskim, który zazwyczaj nie jest uczony w szkołach językowych. Dlatego łatwiej jest się posługiwać językiem angielskim. Daje to uczniom większy komfort, ponieważ materiał, przez który trzeba przebrnąć, będzie łatwiej opanować, wykorzystując już język, który dziecko zna. Próba jednoczesnej nauki i poznawania konkretnego dialektu mogłaby się skończyć dużym zniechęceniem. Dzięki temu, że matura międzynarodowa jest zdawana w języku angielskim, uczeń ma możliwość spokojnego poznawania dialektu katalońskiego, bez nacisku na tempo nauki.

Madryt – stolica, gdzie dużo się dzieje

Szkoła hiszpańska w Madrycie oferuje zazwyczaj oba typy matury – i międzynarodową, i w języku hiszpańskim. Uczniowie, którzy dobrze znają język hiszpański, bez problemu poradzą sobie z egzaminem maturalnym, natomiast ci, którzy znają go słabiej, ale chcieliby zwiększyć umiejętności, mogą wybrać maturę międzynarodową, gdzie językiem wykładowym jest angielski. Dodatkowo Madryt oferuje niekończącą się listę zabytków, atrakcji turystycznych, a także innych ciekawych możliwości spędzania czasu. Dzięki temu umiejętność komunikacji w języku hiszpańskim będzie po powrocie nieporównywalnie większa.

Andaluzja dla ceniących spokój

Istnieją również możliwości wyboru innych hiszpańskich miast – Sewilla, Cadiz, Granada. Andaluzja, w której się znajdują, nie jest tak zatłoczona, więc dla osób, które potrzebują spokoju i kontaktu z naturą, będzie idealnym wyborem, a przy tym oferuje również dużo atrakcji i możliwość poznawania kultury hiszpańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *