Dlaczego warto się uczyć języka hiszpańskiego?

Hiszpański geograficznie

Znajomość języka angielskiego jako ojczystego deklaruje 527 mln osób. Kolejne 1,5 mld deklaruje naukę. Jest to jeden z bardziej popularnych języków na świecie. Jednak okazuje się, że inne języki nie są aż tak bardzo w tyle. Okazuje się, że zaraz za angielskim jest hiszpański – jest on językiem ojczystym dla 389 mln osób, a uczy się go 14,5 mln osób. Warto więc rozważyć jego naukę, bo po hiszpańsku porozumieć się można w Hiszpanii, dużej części Ameryki Południowej, Meksyku, a także na wielu rajskich wyspach.

Kursy hiszpańskiego

Najłatwiej zacząć naukę nowego języka, zapisując się na kurs. Co prawda oferta z językiem hiszpańskim nie jest aż tak bogata, jak w przypadku angielskiego, jednak też jest niemała. Większość szkół oferuje kursy hiszpańskiego na wszystkich poziomach.

Hiszpański w podróży

Niewątpliwą korzyścią jest umiejętność dogadania się z bardzo wieloma ludźmi. Ułatwia to często wakacyjne wojaże. Nam Europejczykom wydaje się, że wszyscy powinni znać angielski, ale okazuje się, że w przypadku bardziej egzotycznych kierunków nie możemy polegać tylko na tym języku. Znajomość hiszpańskiego przynajmniej na podstawowym poziomie zwiększy naszą wakacyjną mobilność i pozwoli swobodniej wybierać kolejne cele podróży.

Hiszpański w pracy

Drugą ważną zaletą jest lepsza pozycja na rynku pracy. Wiadomo, że znajomość angielskiego jest dziś wymaganiem podstawowym, więc możliwość porozumiewania się w jeszcze innym języku automatycznie podnosi nasze szanse na znalezienie lepszej pracy. Jak widać, warto poszerzać swoje umiejętności i poznawać nowe języki, co da nam zarówno satysfakcję, jak i korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *