Egzotyczne kursy chińskiego dla młodzieży

Zamiast języków europejskich

Język angielski jest dziś tak popularny, że niemal każdy potrafi przynajmniej w sposób podstawowy się w nim porozumieć. Coraz większą popularność zdobywają też inne języki, głównie europejskie – np. niemiecki, francuski, hiszpański. Jednak dla niektórych to wciąż za mało i chcą się uczyć języka bardziej egzotycznego. Może więc nauka chińskiego?

Obóz językowy w Chinach

Szkół, które oferują naukę chińskiego, jest niewiele, ale na szczęście można je odnaleźć. Co więcej, ta część rynku edukacyjnego rozszerza się i szkoły oferują coraz więcej swoim kursantom. Najnowszą propozycją jest np. obóz językowy w Chinach. Taka forma nauki proponowana jest starszym kursantom, głównie młodzieży powyżej 15. roku życia. Są to osoby już ukształtowane, mające odpowiednią wiedzę i umiejętności, których nie przestraszy kultura zupełnie odmienna od europejskiej, a jednocześnie są na tyle otwarte, aby przyjmować nowości z zachwytem. Specjalny kurs dla młodzieży jest nastawiony na specyficzne wymagania tej grupy wiekowej na każdym poziomie językowym.

Nauka chińskiego i poznawanie innego świata

Podróż do Chin to przygoda, która zostanie w pamięci na długo. Po zajęciach językowych można się wybrać na poznawanie tego innego świata i na własne oczy zobaczyć np. Zakazane Miasto i jego ponad stuletnie drzewa i niezwykłe ogrody. Niedaleko znajduje się słynny plac Tiananmen. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest też Wielki Mur Chiński. Nauka chińskiego ułatwi porozumiewanie się z miejscowymi.

Co daje wyjazd do Chin?

Osoby znające język chiński nie są tak bardzo poszukiwane przez pracodawców, jak kandydaci znający inne języki europejskie, jednak jest to cenna umiejętność, która będzie coraz bardziej potrzebna. Kontakty międzynarodowe wielu firm nie ograniczają się tylko do krajów europejskich, dlatego warto zdobywać niszowe umiejętności i rozważyć taki kurs dla młodzieży, który pozwoli na rozpoczęcie znajomości chińskiego.

owa w Japonii może być dobrym pomysłem na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *