Francja nie tylko turystycznie

Nauka za granicą?

Kiedyś młodzież decydowała się na wyjazdy dopiero w okresie studiów, co rozpropagował np. program ERASMUS. Jednak obecnie możliwości poznawania innych kultur, i to wcześniej, jest więcej. Można wyjechać już w szkole średniej i zdobywać wiedzę i wykształcenia za granicą.

Szkoła średnia we Francji?

System szkolny we Francji wygląda trochę inaczej niż w Polsce. Po poziomie gimnazjalnym uczeń może wybrać liceum albo szkołę techniczną, które trwają trzy lata lub dwuletnie liceum zawodowe. Każda z tych szkół kończy się maturą, ale dla każdego typu szkoły jest ona trochę inna, ma jednak tę samą wartość. Matura po liceum ogólnokształcącym i technicznym składa się z dwóch etapów – pierwszy odbywa się po roku nauki i jest zdawany z języka francuskiego, natomiast po klasie trzeciej zdaje się maturę z wybranej specjalizacji – humanistycznej, ścisłej lub z nauk ekonomicznych.

Wymiana uczniowska jako sposób na poznanie innych kultur

Język francuski – jego znajomość na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację to główne wymaganie dla uczniów chcących wyjechać i zdobywać wykształcenia za granicą. Wymiana uczniowska na pewno zaprocentuje umiejętnością swobodnego porozumiewania się językiem, ponieważ wiele osób zna języki obce, ale brak możliwości codziennego kontaktu sprawia, że nie mają takiej łatwości w używaniu ich. Wystawianie się od najmłodszych lat na kontakt z obcymi kulturami i językami znacząco zwiększa umiejętności komunikacyjne.

Bonusy

Niewątpliwie jednym w powodów, dla którego kursanci decydują się na wyjazd, to możliwość zwiedzania. Szkoła średnia we Francji daje możliwość przebywania w kraju przez semestr lub dłużej, co sprawia, że nie trzeba nerwowo i naraz zwiedzić wszystkiego. Jest sporo czasu, aby spokojnie poznać typowe atrakcje, a także szkolić język francuski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *