Gdzie się uczyć francuskiego?

Piękny francuski

Przez wiele osób język francuski jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świece. Dzieje się tak przez specyficzny akcent i dużą melodyjność brzmieniową. Jest to zapewne tylko kilka powodów, dla których wiele osób chce się nauczyć mówić w języku Moliera.

Czy superintensywne kursy to dobry wybór?

Na pewno nie jest to dobry pomysł na naukę języka od podstaw. Taka duża dawka nowych informacji może bardziej zniechęcić niż zachęcić do pogłębiania wiedzy o danym języku. Na początek lepiej zdecydować się na tradycyjny kurs francuskiego. Może to być również kurs wyjazdowy, ponieważ wtedy zyskujemy szansę testowania od razu naszych umiejętności. Na superintensywne kursy warto się zdecydować, kiedy mamy już podstawy opanowane, a chcemy szybko je pogłębić. W takim wypadku nie przerazi nas ogrom materiału, bo okaże się, że wiele rzeczy już znamy, trzeba je tylko przypomnieć i utrwalić.

Paryż – zwiedzanie i nauka w jednym

Warto rozważyć pomysł kursu wyjazdowego. Miejsc, w których możemy trenować znajomość francuskiego, jest całkiem sporo, ale i tak większość frankofilów wybierze jako miejsce nauki czarujący Paryż. Wieża Eiffla, Luwr, Pola Elizejskie – to tylko bardzo krótka lista miejsc, które są punktem obowiązkowym podczas podróży do serca Francji.

Certyfikat DELF

Czasem potrzebna jest znajomość francuskiego potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Wiele szkół oferuje kurs francuskiego przygotowujący do uzyskania certyfikatu DELF. Kursy takie uwzględniają w swoim programie gramatykę, pisownię, słownictwo i rozumienie ze słuchu – wszystkie elementy, które są wymagane na danym poziomie egzaminu. Formą ćwiczeń przygotowujących są takie same zadania, jakie pojawiają się na egzaminie. Dzięki temu kursant ma szansę na zapoznanie się ze specyfiką egzaminu i potem zdaje go bez większego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *