Gdzie się uczyć niemieckiego?

Nie tylko angielski

Język angielski jest dziś najpopularniejszym językiem, którego uczą się kursanci. Jednak znajomość już jednego języka więcej znacząco poprawia naszą sytuację np. na rynku pracy. Jednym z częściej wybieranych jest język niemiecki – język naszego największego sąsiada.

Kursy niemieckiego w Austrii

Niemcy to nie jedyny kraj, w którym język niemiecki jest językiem urzędowym. Drugim co do wielkości jest Austria. Szkolić się jest najlepiej w samej stolicy, czyli Wiedniu. Dzięki temu można po zajęciach językowych zwiedzić najważniejsze zabytki – Schonbrunn, Hofburg, Prater itp. Kursy niemieckiego w Austrii dają możliwość używania od razu nabytej wiedzy – choćby przy kupowaniu biletów do różnych atrakcji.

A może kurs niemieckiego w Berlinie?

Niemcy to oczywiście pierwszy kraj, który przychodzi na myśl w przypadku języka niemieckiego. Jest to bardzo zróżnicowany kraj, każde większe miasto jest w zasadzie oddzielne, ma swoją niepowtarzalną kulturę, klimat, styl bycia. Wybierając kurs niemieckiego w Niemczech, trzeba jeszcze zdecydować, w jakim mieście chcemy się zatrzymać na te kilka tygodni – do wyboru jest Monachium, Frankfurt, Berlin czy Hamburg. Wszystkie one oferują poza samym kursem dużą dawkę atrakcji po zajęciach. Na przykład kurs niemieckiego w Berlinie pozwoli nam zobaczyć na własne oczy Bramę Brandenburską, Bundestag czy Mur Berliński, a w Monachium możemy pospacerować po Ogrodzie Angielskim – największym śródmiejskim parku na świecie.

Certyfikaty językowe – zbędny papierek?

Wiele osób deklaruje swoją znajomość języka, ale jedynie na podstawie własnych przekonań. Często jednak posiadanie odpowiedniego certyfikatu jest niezbędne, aby otrzymać np. lepszą pracę. Warto wtedy zdecydować się na kurs, który oferuje przygotowanie do takiego testu. Certyfikaty językowe dla niemieckiego wydaje Goethe Institut – warto tej nazwy szukać, przeglądając oferty kursów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *