Japoński dla dorosłych

Język japoński coraz modniejszy

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naukę bardziej egzotycznych języków. Dziś na nikim nie robi specjalnego wrażenia znajomość francuskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego. Są to języki przydatne, ale ich znajomość nie jest osiągnięciem niezwykłym. Dlatego wzrasta zainteresowanie bardziej egzotycznymi językami – przykładem jest język japoński. W ostatnich latach bardzo wzrosła liczba osób, które zapisują się na kursy.

Nauka japońskiego

Język japoński dla Europejczyków wydaję się bardzo trudny i niezrozumiały. Zupełnie inna gramatyka, odmiana, sposób pisania. Jednak osoby, które podjęły się nauki, to pasjonaci, dla których takie rzeczy nie są przeszkodami. Chętnie chłoną tę zupełnie inną strukturę języka. Fascynująca dla nich jest też kultura japońska.

Wyjazd do Japonii?

W przypadku bardziej egzotycznych języków wyjazd do miejsca, gdzie jest to język ojczysty, jest zdecydowanie dobrym pomysłem. O ile w przypadku języków europejskich różnice między narodami są raczej symboliczne, to wyjazd do Japonii to zderzenie z zupełnie innym światem. Kultura japońska pod wieloma względami jest zupełnym przeciwieństwem europejskiej. Można oczywiście czerpać wiedzę z książek i filmów, jednak nic nie zastąpi wyjazdu i zanurzenia się w codzienne życie. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest szkoła językowa w Japonii – pozwoli ona na jednoczesną naukę i praktykę językową.

Co zobaczyć w Japonii?

Nauka japońskiego umożliwi jednocześnie poznanie kultury tego kraju. Podczas wyjazdu warto zwiedzić kilka najsłynniejszych miast – Tokio, Kioto czy Nagasaki. Każde z nich zachwyca turystów i zostawia niezapomniane wrażenia. Szkoła językowa w Japonii może być dobrym pomysłem na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *