Kierunek: Ameryka Południowa

Szkoła średnia w Ameryce Południowej

Coraz więcej osób decyduje się już nie tylko na wyjazdy zagraniczne, aby poprawić znajomość języków. Popularność wśród młodzieży zdobywa możliwość wymiany uczniowskiej. Dzięki temu mogą oni przez jeden semestr lub cały rok uczyć się w szkole średniej za granicą. Wśród krajów, do których można pojechać, znajdują się nawet tak egzotyczne miejsca, jak Chile.

Chile dla wymagających

Podstawową umiejętnością, którą musi posiadać kursant wyjeżdżający do Chile, jest znajomość języka hiszpańskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Język hiszpański jest tam językiem urzędowym, więc wszystkie zajęcia będą odbywać się właśnie po hiszpańsku. Nie jest to więc wyjazd mający służyć poprawie umiejętności językowych. Oczywiście one wzrosną naturalnie dzięki temu, że język hiszpański będzie ciągle używany.

System szkolny w Chile

Chilijska szkoła średnia trwa 4 lata. Podzielona jest na dwa typy: humanistyczno-naukowy, dający później możliwość podjęcia studiów, oraz zawodowo-techniczny. Rok szkolny nie zaczyna się we wrześniu, ale w marcu i trwa do grudnia. Jest to jedna z ważniejszych informacji potrzebnych przy planowaniu takiego wyjazdu – może się okazać, że naukę trzeba będzie zacząć już w miesiącach dla nas wakacyjnych lub przedłużyć ją właśnie o czas, który zazwyczaj był przeznaczony na odpoczynek.

Zwiedzanie!

Szkoła średnia w Ameryce Południowej to oczywiście nie tylko obowiązek szkolny, który trzeba wypełnić. Po zajęciach zostaje mnóstwo czasu na zwiedzanie tego magicznego miejsca i poznanie jego kultury. Warto zagubić się w uroczych uliczkach chilijskich miasteczek czy wybrać na długi spacer po górach bądź lasach. Taka wycieczka na pewno mocno naładuje baterie na kolejne miesiące po powrocie. Pogoda w Ameryce Południowej zachęca do aktywności na zewnątrz, dzięki czemu jesteśmy bardziej zrelaksowani, spokojniejsi i gotowi na nowe wyzwania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *