Specyfika nauki języków obcych w przypadku osób dorosłych

Nauka tylko dla młodszych?

Wydaje się, że nauka dotyczy tylko dzieci i młodzieży, że dorośli już nie muszą. Jednak w dzisiejszych czasach uczyć i poszerzać umiejętności trzeba cały czas. Jednak nauka w wieku szkolnym i nauka dorosłych wyglądają trochę inaczej. Istnieje kilka zasad, którymi zarówno uczący, jak i kursanci muszą się posługiwać podczas kursu.

Zalecenia

Dorośli uczą się inaczej niż dzieci. Przede wszystkim najważniejsze jest u nich to, aby czuli, że nauka ma jakiś cel. Dzieci przyzwyczajone do tego, że trzeba się uczyć, nie potrzebują, a nieraz i nie potrafią jednak zrozumieć, że nauka ma sens i zaprocentuje w przyszłości. Dorośli mają spojrzenie bardziej wybiegające w przyszłość i wiedzą, że są rzeczy, których się muszą nauczyć. Poza tym warto łączyć to, czego się trzeba nauczyć, z posiadaną już wiedzą i doświadczeniem, wtedy nabywanie nowych umiejętności będzie łatwiejsze. Większość dorosłych podchodzi zadaniowo do różnych spraw, a nauka jest do tego najlepsza. Warto wziąć to pod uwagę. Z drugiej strony dorośli źle znoszą presję czasu. Lepiej się uczą, kiedy mogą to robić we własnym tempie. Im starsi są kursanci, tym lepiej jest zmniejszać jednorazowe porcje wiedzy, a zwiększać przerwy, ponieważ z wiekiem słabnie pamięć długotrwała, więc aby lepiej zapamiętać, nie można kursanta przeciążać.

Kursy językowe dla dorosłych

Dorośli kursanci najczęściej wybierają naukę języków. Jest to umiejętność, która obecnie jest jedną z bardziej cenionych przez pracodawców. Nauczyciele na takich kursach są przygotowani do pracy z osobami dorosłymi. Wiedzą, jakie metody zastosować, aby kursant przyswoił maksymalnie dużo materiału. Specjalne skonstruowane kursy językowe dla dorosłych są bardzo polecaną formą nauki. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy-jezykowe-dla-doroslych/

A może kurs angielskiego w Londynie dla dorosłych?

W przypadku osób dorosłych dobrze sprawdzają się wyjazdy, np. kurs angielskiego w Londynie dla dorosłych. Pozwalają one na bardziej praktyczną naukę języka i umożliwiają wykorzystanie od razu zdobytych umiejętności. Taki kurs da także większą satysfakcję z wykonanego zadania, poradzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, co dla dorosłych jest ważne podczas nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *